Lepsze z puszki czy butelki?

Lepsze z puszki czy butelki?

Dla niektórych wybór piwa z puszki czy butelki nie gra żadnej roli. Zazwyczaj i tak przelewają je do szklanki czy kufla i tak spożywają ulubiony trunek. Jednak istnieją również koneserzy piwa, którzy nie tkną tego z puszki czy butelki i wybierają to drugie. Zależy to oczywiście od osobistych preferencji. Jednak fakt jest taki, że piwo z puszki ma pewien metaliczny posmak, który nie wszystkim będzie odpowiadał. Z butelki piwo pije się znacznie wygodniej i jest ono smaczniejsze, szczególnie mocno schłodzone. Jednak piwo w puszce jest z kolei zazwyczaj tańsze i można również oddać zużyte puszki aluminiowe do skupu, za co otrzymamy stosowną zapłatę. Piwo w puszce można również zabrać ze sobą wszędzie i otworzyć kiedy nam się podoba, bez konieczności użycia otwieracza.

Wiele butelek piwa posiada również kaucję w wysokości kilkudziesięciu groszy, za które można otrzymać taniej kolejne sztuki napoju alkoholowego. Wybór pomiędzy butelką a puszką z piwem pozostaje więc nierozstrzygnięty. Obie opcje mają swoje plusy i minusy. Najczęściej jednak wybieramy piwo butelkowe, bo komfort picia z niego oraz sam smak napoju jest znacznie przyjemniejszy.

Komentarze (3)
~Sylwek
Czytałem Maciej http://piwo.to/piwna-kultura/jakie-piwo Faktycznie, dla mnie to skandal i takie lokale powinny stracić klientów.. Piwo to tylko z butelki, ale szklanej!
~Alf
Piwo z puszki nie jest złe. Niemniej jednak Maciej masz absolutną rację, jeśli chodzi o przytoczony artykuł. Wszedłem na ten link http://piwo.to/piwna-kultura/jakie-piwo z Twojego posta i również nie wyobrażam sobie dostać od barmana piwa w butelce plastikowej. To psuje po prostu ... humor?
~Maciej
Oczywiście, że butelka najlepsza. Aby tylko szklana. Smak piwa w niej najlepszy. Nie wyobrażam sobie natomiast jak to czytałem na http://piwo.to/piwna-kultura/jakie-piwo , żeby w pubie nalano mi piwa na wynos do butelki plastikowej.. brrr... paskudztwo!
Dodaj Swój komentarz
Twoja ocena ogólna: